Wsparcie przy sprzedaży nieruchomości?

Samodzielna sprzedaż nieruchomości dla wielu osób wydaje się zadaniem prostym i szybkim – według powszechnej opinii wystarczy zrobić kilka zdjęć, stworzyć podstawowy opis oferty i zmieścić ją na łamach dwóch, trzech portali internetowych. Nic bardziej mylnego!

Sprzedaż nieruchomości jest zadaniem znacznie bardziej skomplikowanym i wymagającym przede wszystkim poświęcenia olbrzymiej ilości czasu wolnego. Wsparciem przy sprzedaży może być skorzystanie z usług biura nieruchomości, które to przejmie od nas wszystkie obowiązki związane ze sprzedażą zapewniając nam kompleksowa obsługę.

Biuro nieruchomości

Niemal każde biuro nieruchomości świadczy usługi związane z pośrednictwem przy sprzedaży – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z niewielka działką rolną pod miastem, czy lokalem użytkowym w centrum stolicy, biuro nieruchomości z pewnością nam pomoże. Na czym polega jednak kompleksowość usług biura nieruchomości i na co możemy liczyć?

Usługi kompleksowe dla każdego!

Decydując się na współpracę z biurem nieruchomości mamy zapewnioną obsługę naszej sprzedaży od samego początku aż do podpisania umowy w formie aktu notarialnego i odbioru umówionej kwoty. Tym samym to biuro nieruchomości przejmuje za nas całą pracę. To biuro nieruchomości odpowiada za przygotowanie ogłoszeń w Internecie oraz prasie – zarówno pod względem treściowym jak i wykonania i obrobienia odpowiednich fotografii, a także za późniejszy kontakt z potencjalnymi nabywcami. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że zanim sprzedamy nieruchomość trzeba odebrać dziesiątki telefonów i przynajmniej kilkanaście razy oprowadzić kupujących po nieruchomości – wszystko to zabiera czas, który moglibyśmy spędzić w znacznie przyjemniejszy sposób.

Usługi dodatkowe!

Warto zaznaczyć również to, że wiele biur nieruchomości świadczy usługi dodatkowe, które często są również wpisane w cenę prowizji w związku z pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości, a obejmujące między innymi takie usługi jak tak zwane home staging. W najprostszy sposób ujmując są to wszelkiego rodzaju czynności mające uatrakcyjnić daną nieruchomość poprzez poprawę wyglądu. Bardzo często zmieniając delikatnie wystój jednego pomieszczenia możemy sprawić, że całe mieszkanie będzie znacznie bardziej atrakcyjne wizualnie, a tym samym sprzeda się nie tylko drożej, ale i znacznie szybciej!

Podsumowując, korzystanie z usług biur nieruchomości to same plusy, które dostrzeżemy przeważnie dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się sprzedać nieruchomość bez jakichkolwiek pośredników. Czy warto jednak tracić swój cenny czas?

Zobacz także: agencja nieruchomości Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *