Od czego zacząć naukę pływania?

Istnieje bardzo duże grono dorosłych ludzi, którzy nie potrafią pływać. Jednak warto pamiętać, iż niezależnie od wieku możemy nauczyć się pływać. Zatem jak to zrobić?

Uczyć się pływać samemu?

Przede wszystkim jeżeli nie mamy pojęcia o pływaniu i nigdy tego nie robiliśmy, powinniśmy udać się do szkoły pływackiej. Pod okiem doświadczonego instruktora nauka pływania będzie przebiegała znacznie lepiej. Już po kilku lekcjach możemy zauważyć pierwsze efekty.
Jednak czasem może zdarzyć się, iż nie stać nas na korzystanie z usług fachowców.

Warto pamiętać, iż także możemy spróbować nauczyć się sami pływać lub też pod okiem znajomych, którzy pływać potrafią. Podczas pierwszych kontaktów z wodą na basenie warto mieć ze sobą deskę lub też popularny makaron. Są to elementy wykonane z pianki, które swobodnie unoszą się na wodzie i pomagają nam utrzymać się na jej powierzchni.

Co może pomóc w nauce pływania?

Dzięki desce utrzymujemy także równowagę. Korzystając z tego produktu, możemy nauczyć się także prawidłowej pracy rąk oraz nóg podczas płynięcia. Deska sprawia, iż uczymy się także koordynacji.
Podczas naszych kolejnych wizyt na basenie możemy spróbować porzucić deskę. Jeżeli już potrafimy ze wspomnianym przyrządem utrzymać się na wodzie, powinniśmy pomyśleć o pływaniu bez niego. Doskonałym stylem, jaki jest polecany wielu początkującym, jest pływanie na plecach.

Warto początkowo podczas nauki wybrać niezbyt głęboki basen. Powinniśmy położyć się spokojnie na tafli wody i spróbować się na niej utrzymać. Stopniowo jeżeli będzie nam się to udawało, możemy spróbować ruszać rękami i płynąć. Jest to pierwsze ćwiczenie, które wielu instruktorów zadaje początkującym osobom. Jeżeli już będziemy potrafili utrzymać się na powierzchni oraz skoordynować swoje ruchy, możemy zacząć pływanie popularną żabką. Nie jest to wymagający styl, wielu początkujących dobrze sobie z nim radzi.

Nauka pływania wbrew pozorom nie jest taka trudna. Jest ona możliwa praktycznie w każdym wieku. Wystarczy jedynie trochę chęci oraz samodyscypliny, a z pewnością po kilku lekcjach nauczymy się pływać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *