Xbox one
Xbox one

Xbox one

Jako trzecia konsola Microsoftu oraz przedstawiciel 8 generacji konsol, Xbox One jest niezwykle ciekawym sprzętem. Po początkowych kontrowersjach związanych z kilkoma istotnymi aspektami konsoli (takich jak blokowanie używanych gier, podpięcie konsoli do internetu przez cały czas czy koniecznością używania sensora Kinect, posądzanego o szpiegostwo), konsola okazała sie o wiele mniejszym sukcesem startowym niż konkurencyjne PS4 – co skłoniło Microsoft do błyskawicznego wycofania się z przyjętych chłodno zmian, łącznie z koniecznością kupowania drogiego Kinecta.
Od tego czasu sprzęt radzi sobie coraz lepiej, kusząc graczy przede wszystkim bogatą ofertą ekskluzywnych gier oraz niedostępna u konkurencji kompatybilnością wsteczną. Od niedawna po internecie krążą także plotki https://dmuchawy.pl/ o pełnym zintegrowaniu konsoli z komputerami posiadającymi system operacyjny Windows 10 – co odnosi się zarówno do obsługi tych samych gier, jak i możliwości odpalenia na konsoli np. programu Microsoft Word czy podpięcia pod nią klawiatury i myszy.

Specyfikacja techniczna Xboxa One jest nieznacznie słabsza od Playstation 4.
Konsola została wyposażona w ośmiordzeniowy procesor x64, taktowany na moc 1,75 GHz w każdym rdzeniu, 8GB RAM-u oraz system graficzny o częstotliwości 853 MHz. Ponadto sprzęt posiada także napęd Blu-Ray, wyjście i wejście HDMI oraz (opcjonalne) wykorzystanie sensora Kiinect, pozwalającego min. na obsługę konsoli ruchami rąk i komendami głosowymi.

Zobacz stronę autora: silniki elektryczne