Playstation 4
Playstation 4

Playstation 4

Najnowsza konsola z rodziny sprzętu do grania od Sony jest szóstym (łącznie z przenośnymi PSP i PS Vita) wcieleniem marki Playstation i (na dzień dzisiejszy) konsolą o największych osiągach technicznych. Wraz z Nintendo Wii U oraz Xboxem One nalezy do 8 generacji konsol.

Konsola została oparta na architekturze 64-bitowego i 8-rdzeniowego procesora Jaguar (taktowanego po 1,6 GHz na każdy rdzeń), 8 GB pamięci RAM oraz układ graficzny ATi Radeon o mocy 1,84 TFLOPS.
Ponadto konsola jest wyposażona w napęd Blu-Ray, porty USB 3.0, Bluetooth 2.1, kartę sieciową oraz wyjścia HDMI http://ireneszczepanska.pl/ i audio. Sprzęt został zaprezentowany po raz pierwszy na konferencji Sony w 2013 roku, trafiając do sprzedaży kilka miesięcy później. Na dzień dzisiejszy Playstation 4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą na rynku i posiada około 36 milionów użytkowników.

Playstation 4 posiada także stosunkowo szeroką integrację z innymi urządzeniami oraz usługami. Dzięki funkcji share mozemy błyskawicznie podzielić się (np. Na facebooku) nagraniami wideo oraz zdjęciami z aktualnie przechodzonej gry. PS4 współpracuje także z konsolą PS Vita (która może pełnić funkcje dodatkowego pada z ekranem z gry) oraz nadchodzącymi goglami Playstation VR.